McCartney fiton 132 milionë dollarë nga turneu i sivjetmë

McCartney fiton 132 milionë dollarë nga turneu i sivjetmë

Janë mbushur arkat e legjendës së muzikës Paul McCartney nga turneu “One on One”, me të cilin ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm.

Billbaord raporton se ylli i muzikës nga Liverpooli ka fituar 132 milionë dollarë nga turneu i tij i sivjetmë me 37 koncerte nga prilli deri në dhjetor.

Gjatë këtyre tetë muajve ai ka shitur në total 907,610 bileta.

Turi “One on One” është mbajtur në katër kontinente, Azi, Amerikën Veriore, Oqeani, si dhe në Evropë.