Ja si do të jetë moti ditën e fundit të vitit në Maqedoni

Ja si do të jetë moti ditën e fundit të vitit në Maqedoni

Gjatë ditës do të mbajë mot i vranët me periudha me diell dhe me erë të lehtë, njofton Aktuale.mk.

Natën e vitit të ri na pret mot stabil dhe i thatë.

Do të fryejë erë e lehtë.

Temperatura maksimale arrin në 12 gradë. Në Shkup e rrethinë deri në 9 gradë.

Nga një janari pasdite do të rriten vranësirat.

Të martën më dy janar priten rreshje të kohpaskohshme të shiut, në vendet malore edhe borë.