Haziri uron gjilanasit për Vitin e Ri, apelon të festojnë me dinjitet

Haziri uron gjilanasit për Vitin e Ri, apelon të festojnë me dinjitet

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me rastin e ndërrimit të motmoteve, ua ka uruar të gjithë qytetarëve dhe bashkatdhetarëve Vitin e Ri 2018.

Në mesazhin e urimit thuhet:

“Uroj që viti i ardhshëm të jetë vit më i begatshëm, më i shëndetshëm dhe më me shumë mirësi për të gjithë qytetarët e komunës së Gjilanit, për të gjithë shqiptarët kudo që jetojnë, për bashkatdhetarët tanë në Evropë e Amerikë.

Uroj nga zemra që viti 2017 të jetë mësim dhe që 2018-ta të jetë vit më i mbarë dhe i tregimit të madh për Gjilanin në kuptimin zhvillimor.

Me këtë rast, apeloj tek të gjithë qytetarët e komunës së Gjilanit që të festojnë me dinjitet ndërrimin e moteve. Gëzuar 2018!”, thuhet në urimin e kryetarit Haziri.