Aksident në Dragash, pëson një këmbësor

Aksident në Dragash, pëson një këmbësor

Policia raporton se dje në fshatin Kukalan të Dragashit i dyshuari derisa ishte duke drejtuar veturën e tij, nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës godet veturën tjetër të cilën e drejtonte viktima .

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar  viktima , këmbësor i cili ishte duke kaluar rrugën.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor ne Spitalin e Prizrenit.