Milani gati të nis ofertën joshëse për Dembele

Milani gati të nis ofertën joshëse për Dembele

AC Milan është duke përgatitur ofertën bindëse për Mousa Dembele te Tottenhamit.

Sipas mediave britanike, ‘Rossonerët’ janë gati të nisin ofertën joshëse për yllin e ‘Spurs’.

Milanistët duan të forcojnë skuadrën gjatë këtij muaji, dhe Dembele është prioritet i klubit të famshëm italian.

“Milani është gati të nisë një ofertë ambicioze për të nënshkruar me Mousa Dembele nga Tottenham”, shkruajnë mediat italiane.