Marotta arrin marrëveshje me Can

Marotta arrin marrëveshje me Can

Juventusi duket se ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Liverpoolit, Emre Can.

Sipas mediave britanike, kreu i ‘Zonjës së Vjetër’, Marotta ka arritur marrëveshje personale me gjermanin.

Në marrëveshjen e arritur mes Marottas dhe Can, raportohet se lojtari do të përfitoj 4 milionë euro në sezone.

Tani mbetet që Juve të arrin marrëveshje edhe me Liverpoolin në të kundërtën lojtari në muajin qershor do t’i bashkohet torinezëve me parametra zëro.