Vdekja e Rexhep Çelikut, Meta: Humbje e pazëvendësueshme

Vdekja e Rexhep Çelikut, Meta: Humbje e pazëvendësueshme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta shpreh mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të valltarit Rexhep Çeliku.

4 ditë pasi i dha titullin “Nderi i Kombit”, Meta shkruan se kjo është një humbje të madhe e të pazëvendësueshme.

"Me dhimbje të thellë mësova lajmin drithërues të ndarjes së parakohshme nga jeta të Rexhep Çelikut, emblemës së valles dhe traditës sonë kulturore, mjeshtrit të madh të skenës së Ansamblit tonë Shtetëror, të papërsëritëshmit të kërcimit tonë popullor, njeriut fisnik e atdhetar, frymëzimit të spikatur të brezave të artistëve të rinj.

I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, njerëzve të tij të dashur e kolegëve për këtë humbje të madhe e të pazëvendësueshme", shprehet Meta.