Si të gatuani byrek me patëllxhan

Si të gatuani byrek me patëllxhan

Përbërësit

1 patellxhan

PËRMBI

150 gr djathë

1 vezë

1 lugë të gjellës nisheste

gjysmë lugë të çajit kripë

koper

Hapat


Patellxhanat i preni në fleta copa, i vendosni në ujë me limon për tu mos u nxier.

Vezët, nishestën, kripën e derdhni në një enë dhe e përzieni pastaj ia shtoni erëzat, djathin dhe koperin.

Patëllxhanave ia vendosni këtë përzierje dhe i vendosni në tigan për pjekje në të dy anët.

Ju bëftë mirë! /albeu.com