Klubi italian gati të thyejë rekordin, 250 mln euro për këtë lojtar

Klubi italian gati të thyejë rekordin, 250 mln euro për këtë lojtar

Ide të çmendura raportohen së fundmi me protagonistë klubin italian të Juventusi-t. Shifra prej 222 mln eurosh që Paris SG pagoi për Neymar mund të mos qëndrojë edhe për shumë kohë si më e shtrenjta e historisë.


Kampionët e “Seria A”, sikundër pritej, të ndikuar nga situata pozitive ekonomike kanë vënë nën shënjestër sulmuesin e Tottenham, Harry Kane, me të cilin do të përballen në fazën e 1/8 të “Champions League” dhe janë të gatshëm të paguajnë 250 mln euro.
Spanjollja “Don Balon” raporton se bardhezinjtë nuk e kanë të gatshme këtë shumë por për t’ia vënë në dispozicion Allegri-t sulmuesin anglez do të heqin dorë nga Paolo Dybala. Gjithçka flitet se do të ndodhë në merkaton e verës.
Juventusi, – thotë “Don Balon”, – është i ndërgjegjshëm se nuk mund të luftojë në nivel ekonomik me të mëdhenjtë e Europës, kështu që nuk mund të tentojë blerjen e kampionëve të kalibrit Messi, Cristiano Ronaldo apo Neymar, por e konsiderojnë të mundshëm afrimin e Kane nga Tottenham.