Maska që të gjithë duan, i jep freski dhe gjallëri fytyrës tuaj!

Maska që të gjithë duan, i jep freski dhe gjallëri fytyrës tuaj!

Kjo është një maskë që mund ta bëjë çdokush prej jush në momentin që vëren se lëkura e fytyrës nuk është në gjendjen e saj më të mirë të mundshme.

Është një maskë e thjeshtë dhe që përgatitet lehtësisht.

Ja si: 

Përbërësit:

1 lugë gjelle mjaltë

 1 lugë gjelle kafe

 1 vezë

 1 lugë gjelle krem kosi

Përgatitja:

Përzieni bashkë të gjithë përbërësit derisa të formohet një masë homogjene dhe më pas aplikojeni atë në fytyrën tuaj.

Shpëlajeni me ujë të ftohtë pas 15 minutash.

Maska mund të aplikohet 1 deri në 2 herë në javë.