Domate turshi

Domate turshi

Përbërësit:

3 kg domate

2-4 speca djegës

3 lugë gjelle kripë

1 filxhan uthull

1 filxhan vaj

Përgatitja: 

Marim domatet dhe i presim në katërsh. I hedhim në një vazo qelqi, i shtojmë vajin, uthullën dhe ujin ku kemi tretur kripën derisa sa të mbulohen. 

 Në fund shtojmë specat djegës dhe i vemë një pjatë me peshë lart.

Për 10 ditë janë gati. Shijojini!