Zbulohet Audi A6 i ri 2018

Zbulohet Audi A6 i ri 2018

Audi A6 krejtësisht i ri, është zbuluar zyrtarisht në panairin e veturave në Gjenevë, i cili rivalizon direkt BMW Serinë 5 e Mercedes E-Class, me një dizajn të inspiruar nga A8 e me shumë teknologji në të.

Motorët të cilët ofrohen me A6 e ri janë: 2.0 litërsh me katër cilindra me naftë që prodhon 201 kuaj fuqi, ai 3.0 litërsh V6 me naftë që prodhon 228 kuaj fuqi dhe një version i ti me 286 kuaj fuqi, si dhe ai me benzinë 3.0 litërsh V6 me 335 kuaj fuqi.

Çmimi i A6 të ri ende nuk është zbuluar, ndërsa pritet të fillojnë shitjet e tij në korrik të këtij viti.