Huawei P20 shfaqet me pamje zyrtare

Huawei P20 shfaqet me pamje zyrtare

Dje është thënë se telefoni i ri i mençur i Huawei, P20 do të vijë në Vodafone dhe tani kemi disa informata por edhe pamje zyrtare të telefonit.

Evan Blass ka zbuluar se do të ketë tre versione dhe modele në këtë linjë, përkatësisht modelet sikurse P20, P20 Lite dhe P20 Pro.

Ne kemi dëgjuar më parë se telefonat do të vinin me një ekran 5.6 inç me rezolucion FHD + dhe ata do të shfaqin një procesor Kirin 659. Telefoni do të vijë me 4GB RAM. Ne dyshojmë se specifikimet do të ndryshojnë në mes të tre pajisjeve.

Huawei po mbajnë një konferencë shtypi më 27 mars, ku do të bëjnë zyrtarë tre modelet e reja të këtyre telefonave të rinj, të serisë P20.