Mish pule me perime

Mish pule me perime

Përbërësit

4-5 copa mish pule

gjysmë gote të çajit vaj vegjetal

1 lugë sos curry

1 lugë biber i kuq

2 hudhra

kripë

Hapat

Hudhrën e shtypëni, e derdhim në një enë dhe ia shtoni erëzat dhe vajin.

Mishin e pulës e lyeni me këtë përzierje dhe i rëndisni në tavë.

Tavës ia shtoni anash perimet e deshiruara dhe e mbyllëni me kapak, e vëni në furrë për pjekje.

Ju bëftë mirë!