Sallatë pule

Sallatë pule

Përbërësit

2 gota fide

3 gota ujë të pules

gjysmë pulë

2 speca të kuq

4 copa turshi

5 fije majdanoz

gjysme gote të çajit vaj vegjetal

gjysmë limoni

Hapat

Pulën e ziejmë në një tenxhere, fidet i fërgojmë në një tigan përmbi ia derdhim ujin e pulës.

Pas zierjës së pulës, pulën e ndajmë në copa të vogla dhe ia shtojmë përbërësit e tjerë me rend.

Sallatën e vendosim në pjatën kryesore për shërbim.

Ju bëftë mirë!