Smothie me kivi për mëngjes

Smothie me kivi për mëngjes

Kivit janë frutat e këtij sezoni, prandaj fare mirë mund ti shfrytëzoni për disa smoothie që do ju mbushin plot me energji që në mëngjes.

Përbërësit

2 kivi
½ e bananes
½ mollë jeshile
½ filxhani çaji me qumësht
2 lugë me mjaltë (ose sheqer sipas dëshirës)
3 kuba akulli

Përgatitja

Në një blender shtojmë bananen, qumështin dhe mjaltin. E rrahim mirë dhe më pas shtojmë kivit, mollën dhe 3 kubat e akullit. E përziejmë mirë për rreth 1 minutë dhe pija juaj e mëngjesit është gati!