Pija e mrekullueshme për humbje peshe

Pija e mrekullueshme për humbje peshe

Humbja e peshës nuk është kurrë një punë e lehtë.

Për të larguar kilogramët e tepërt, zakonisht duhen dieta të rrepta dhe orë të gjata në palestër, shumë durim dhe përkushtim por padyshim edhe shumë kohë të lirë, diçka që pothuajse të gjithëve na mungon.

Ne shpesh fillojmë një regjim për humbje peshe, por pas një kohe humbasim interesin, transmeton Klan Kosova.

Por sikur të kishte një mënyrë më të lehtë dhe më të thjeshtë për të humbur peshë?

Ne jemi këtu për t’iu treguar se humbja e peshës mund të jetë shumë më e lehtë, vetëm duhet të gjeni mënyrën e duhur për ta bërë këtë.

Receta e mëposhtme është “arma” e duhur që do të largojë kilogramët e tepërt. Kjo është një pije natyrale që është shumë efektive.

Kjo pije përpos që është e mirë për humbjen e peshës, ka shumë përfitime shëndetësore të tjera dhe përmirëson shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Këto janë disa nga përfitimet shëndetësore:

Pastron trupin nga helmet

Shkrin yndyrërat

Përmirëson funksionin e trurit

Përmirëson shikimin

Përbërësit:

1 lugë gjelle mjaltë

2 lugë gjelle uthull molle

1 filxhan lëng të freskët grejpfruti

Si ta përgatisni?

Përzieni të gjithë përbërësit dhe pija juaj është gati. Konsumojeni këtë pije magjike para drekës ose darkës, për 1 javë rresht.

Përsëriteni këtë trajtim për një javë më shumë nëse nuk merrni rezultatet që doni.

Shënim: Nëse lëngu i grejpfrutit është shumë i idhët, përdoreni lëngun e portokallit.