Low e lë jashtë përfaqësueses Shkodran Mustafin

Low e lë jashtë përfaqësueses Shkodran Mustafin

Joachim Low nuk e ka ftuar Shkodran Mustafin në përfaqësuesen e Gjermanisë për dy ndeshjet e radhës miqësore. Selektori gjerman ka zgjedhur disa lojtarë të rinjë duke e lënë jashtë listës mbrojtësin shqiptar.

Në vend të tij në mbrojtje, ai ka grumbulluar Matthias Ginter të Borusia Munchenglabachit.

Po ashtu është ftuar edhe Marvin Plattenhardt i Hertha Berlin, i cili llogaritet befasia e madhe edhe pse ka luajtur shumë mirë në kohët e fundit, transmeton Indeksonline.

Gjermania në mars do të luajë ndaj Spanjës dhe Brazilit.