Pica me bazë

Pica me bazë

Përbërësit:

1 brumë pice
1 lugë të gjellës salcë domate
2 lugë të gjellës vaj vegjetal
suxhuk
ullinj
domate
misër
djath kaçkavall i grirë

Hapat:
Salcën e përzieni me vaj vegjetal, nëse ju nevojitet të rritet masa mund ti shtoni ujë. Brumin e picës e ndani në dy pjese, e lyeni me salcën e përgatitur. Kaçkavallin, suxhukun dhe përbërësit e tjerë ia vendosim brumit të picës.

Në temperaturë 180 grade celsius e pjekeni derisa të shkrihet kaçkavalli.