Vuçiq takohet me shefin e sigurimit rus, Sergej Narishkin

Vuçiq takohet me shefin e sigurimit rus, Sergej Narishkin

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takua sot me shefin e Shërbimit Sekret rus, Sergej Narishkin, me të cilin ka biseduar për gjendjen e sigurisë në rajon dhe më gjerë.

Që të dy u dakorduan për vazhdimin e bashkëpunimit mes të dy shërbimeve sekrete të të dyja vendeve, njoftojnë mediet serbe.

Në takim ishte prezent edhe shefi I BIA-s, Bratisllav Gashiq./RTK.