Vezë në domate

Vezë në domate

Ky ushqim është i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përgatitur për mëngjes.

Përbërësit:

Gjysmë qepe

Vaj ulliri

Spec mesatar të kuq

Domate

Pastë domatesh

Një lugë pluhur djegës

Një paprika

Një qimnon

Një lugë sheqer

Kripë dhe biber të zi

Gjashtë vezë

Majdanoz i freskët