Si të gatuani petë të mbushura Çerkeze

Si të gatuani petë të mbushura Çerkeze

Përbërësit

Për brum

1 gotë ujë të vakët

1 lugë çaji kripë

1,5 gota miell

Përbërësit e brendshëm

spinaq

djathë

pak kripë

Hapat

Për brum, ujin, kripën dhe miellin dalë nga dalë e derdhni në një enë të thellë.

Do ta përfitoni një brumë të butë, brumin e ndani në copa të vogla, rreth 40-45 minuta e lëni në pritje për të ardhur brumi.

Pas pritjës së nevojshme brumin e hapni në tryezë, sipas dëshirës spinaqin mund ta zieni ose fërgoni, pas zierjës e vendosni atë në pjesën e skajshme të petës.

Petën e mbyllëni me skajin tjetër të petës, e mbyllëni mirë anash dhe e vendosni në tigan për pjekje në të dy anët.

Pas pjekjës petët i lyeni pak me margarinë ose gjalpë të shkrirë.

Ju bëftë mirë!