Manchester United vendos çmimin për Pogban

Manchester United vendos çmimin për Pogban

Manchester United kërkon 140 milionë funte për shitjen e mesfushorit Paul Pogbas, raportojnë mediet britanike.

Francezi pas vetëm një sezoni në kthimi i tij në “Old Trafford”, duket se do gjatë kësaj verë do të largohet nga ‘Djajtë e Kuq’.

Pogba është i lidhur me transferimin te PSG-ja dhe Real Madrid, por siç raportohet, United nuk do të pranojë shitjen e lojtarit nën çmimin prej 140 milionë funte, transmeton RTKLive.

Kujtojmë se United Pogban e kishte blerë nga Juventusi për shfrën 105 milionë euro.