Gurabija me tre përbërës

Gurabija me tre përbërës

Përbërësit

1 gotë vaj vegjetal
1 shllag krem
2,5 gota miell

Hapat

1 Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni mirë.

2 Brumin e përfituar e ndani në 3 pjesë, secilës pjesë mund tia shtoni përbërësit tuaj të dëshiruar.

3 Gurabijave ia japni formën e rrumbullakët dhe i rëndisni në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4 Pas pjekjës gjysmë çokollate e shkrini dhe ia vendosni përmbi së bashku me një copë të lajthisë.