Youtube sot zyrtarisht lanson shërbimin e ri

Youtube sot zyrtarisht lanson shërbimin e ri

Youtube sot edhe zyrtarisht do të nisë shërbimin e saj të ri. Nga sot për 9.99 $ në muaj pa reklama, ose 11.99 $ në muaj për YouTube Premium (më parë YouTube Red). Çdokush që tashmë ka një abonim në Google Play Music merr muzikën e YouTube si pjesë e atij anëtarësimi.

Muzika e YouTube është përgjigja më e drejtpërdrejtë e Google për Spotify deri më sot, dhe vjen me një aplikacion të ridizajnuar dhe një opsion të ri në desktop, të dyja të dizajnuara posaçërisht për të luajtur muzikë./Indeksonline/