Tensione në protestë, sulmohen efektivët e policisë

Tensione në protestë, sulmohen efektivët e policisë

Policia ka shoqëruar një grua, ende nuk dihet shkaqet e shoqërimit të saj, por sipas burimeve, gruaja rreth 50 vjeçe ka sulmuar efektivët e policisë.

Sot opozita zhvillon protestën e saj kundër qeverisë Rama dhe kërkojnë dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, lidhur me akuzat që PD bën ndaj tij.