Disa statistika interesante për dy skuadrat e finales

Disa statistika interesante për dy skuadrat e finales

Real Madrid dhe Liverpool do të ndeshen sonte me fillim prej orës 20:45 në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Këto janë disa statistika interesante për të dyja skuadrat:

Real Madrid dhe Liverpool janë takuar 5 herë në kuadër të Champions League

Liverpool prinë me 3 fitore, kurse Reali ka dy sosh nga faza e grupeve në vitin 2014.

Real Madrid ka shënuar së paku 2 gola në 7 nga 8 ndeshjet e fundit në Champions League

Liverpool ka shënuar së paku 2 gola në 9 nga 10 ndeshjet e fundit në Champions League.

Një fakt interesant: Sadio Mane është Senegalezi i parë që do të luaj në një finale të Champions League