Kek me portokall, shije për të gjithë

Kek me portokall, shije për të gjithë

E shtunja, padyshim është një nga ditët që mund të kemi më shumë energji për të përgatitur ushqime, për të cilat gjatë javës nuk na del koha mjaftueshëm.

Ne u sjellim një kek të ëmbël mesatarisht, i cili përshtatet me çaj njashtu edhe me kafe, duke e përgatitur shumë shpejtë dhe lehtë.

Përbërësit:

3 vezë

200 mg sheqer

200 ml qumësht

100 ml vaj

1 pako pluhur për pjekje

1 pako sheqer vanille

1 lëvore portokalli

1 gotë e gjysmë

Procedura: Vezët dhe sheqerin i tund së bashku. Hedh qumështin dhe vajin duke i tundur sërish, duke shtuar vanillen, miellin dhe pluhurin për pjekje. Pasi i përziejmë të gjithë së bashku hedhim dhe lëvoren e portokallin duke e grimcuar në e rende.