Pianistja kosovare performon në Filarmoninë e Maqedonisë

Pianistja kosovare performon në Filarmoninë e Maqedonisë

Pianistja kosovare, Artemida Qarri do të performojë të enjten mbrëma me Filharmonine e Maqedonise në Shkup.

Koncerti do të fillojë nga ora 20.00 dhe do të dirigjohet nga Sasho Tatarchewski.

Për audiencën do të luhen vepra të kompozitorit të njohur, Dmitri Shostakovich.

Artemida Qarri vijon studimet e Doktoratures për Drejtimin e Pianos në Shkup, ndërsa ato Master i ka perfunduar në Itali.