Ndodh edhe kjo, luanët frikësohen nga qeni i vogël

Ndodh edhe kjo, luanët frikësohen nga qeni i vogël

Të gjithë thonë se luani është mbreti i xhunglës dhe se më i fortë se ai nuk është askush nga kafshët.

Por, kjo video e dëshmon që kjo gojëdhënë nuk qëndron siç mendohej, transmeton Indeksonline.

Një qen i vogël ka arritur që të frikësoj katër luanë të vegjël, duke i frikësuar vetëm me ulërimën e tij.

Ndonëse edhe qeni edhe luanët janë të vegjël, megjithatë video tregon se një krijesë kaq e vogël ka arritur të mbijetoj në kafazin me kafshët më të rrezikshme në botë.