Prishtina barazim me vlerë në Luksemburg

Prishtina barazim me vlerë në Luksemburg

Prishtina ka nxjerrë rezultat të favorshëm në udhëtimin e saj në Luksemburg. CS Fola Esch dhe FC Prishtina ka përfunduar pa gola, 0:0, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve për Europa League.

Ndeshja e kthimit luhet pas një jave në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.