Tre të arrestuar për kokainë dhe marihuanë

Tre të arrestuar për kokainë dhe marihuanë

Dy persona janë arrestuar në Obiliq, pasi që të njëjtit nuk janë ndaluar me veturë në një pikë kontrolli, duke ikur janë vet aksidentuar.

Në veturën e tyre janë gjetur dhe konfiskuar 400 gram substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistës dërgohen në mbajtje.  Kurse, në Prishtinë, arrestuar një person, pasi gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar dy qese me substancë të dyshuar narkotike të llojit kokainë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje.