BMW gradualisht zbulon detajet e modelit të ri

BMW gradualisht zbulon detajet e modelit të ri

Gjenerata e re e Serisë 3 është duke provuar formën në Nurburgring përpara premierës që pritet në vjeshtë.

BMW gradualisht zbulon detajet e modelit të ri, dhe në njoftimin e fundit ka dhënë të dhëna të reja.

Kompania pretendon të ofrojë motorin më të fuqishëm të benzinës me katër cilindra, e cila është përfshirë ndonjëherë në një model të modelit serik të prodhuesit bavarez.

Falë përparimit të avancuar të ndërruesit me tetë shpejtësi Steptronic, ky model me benzinë do të konsumojë rreth 5% më pak karburant sesa një model i ngjashëm nga gjenerata e gjashtë aktuale.