O’Connell uron paqe dhe begati për Kurban Bajram

O’Connell uron paqe dhe begati për Kurban Bajram

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O`Connell ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Në urimin e tij të publikuar përveç në gjuhën shqipe, edhe në atë angleze dhe serbe, ambasadori britanik ka uruar begati për familjet kosovare.

“Të gjithë besimtarëve Mysliman, gëzuar Kurban Bajramin. Shëndet, paqe dhe begati për ju dhe familjet tuaja”, ka shkruar ai,


MË SHUME NGA Aktuale