Konfiskohen disa kallashnikovë në Han të Elezit, arrestohen dy persona

Konfiskohen disa kallashnikovë në Han të Elezit, arrestohen dy persona

Policia ka arrestuar në fshatin Neqavc të Hanit të Elezit pasi që gjatë kontrollimit të shtëpisë dhe objekteve të tyre janë gjetur dhe janë konfiskuar dy automatikë AK-47, një pushkë M48, një pushkë M67 dhe një armë gjysmë automatike.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari i parë është dërguar në qendrën e mbajtjes, ndërsa i dyshuari i dytë i është liruar në procedurë të rregullt.