Receta si të përgatisni chicken fingers

Receta si të përgatisni chicken fingers

Chicken fingers mund t`i përgadisni në kushte shtëpie.

Përbërësit:

700 gr mish pule

Për sos:

2 vezë
Gjysmë gote miell
Gjysmë gote nisheste
1 shishe uje mineral
1 lugë çaji karbonat   
Kripë
Biber i zi

Hapat:

Për sos të gjithë përbërësit i derdhim në një enë të thellë dhe i përziejmë mirë.

Mishin e pulës e vendosim në këtë përzierje dhe rreth 2 orë e lëjmë të qëndrojë.
    
Pas qëndrimit të nevojshëm copat e mishit të pulës i marrim dhe i fërgojmë në tigan.