​​Fitojnë Chelsea dhe Lazio

​​Fitojnë Chelsea dhe Lazio

Chelsea ka fituar ndeshjen e parë të Ligës së Evropës me rezultat 0-1, si mysafir i PAOK-ut.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi William në minutën e shtatë te ndeshjes

Chelsea e ka kontrolluar dhe dominuar ndeshjen me PAOK-un në Selanik sonte, duke e mposhtur me rezultat 0-1.

Kurse Lazio ka fituar me rezultat 2-1 kundër Apollon Limasolit. Golat i shënuan Luis Alberto (14’), Immobile (84’) dhe Zelaye (88’).

Rezultatet e takimeve të zhvilluara nga ora 18:55:

Rapid Wien 2-0 Spartak Moscow,

Villarreal 2-2 Rangers,

Lazio 2-1 Apollon Limassol,

Marseille 1-2 Eintracht Frankfurt,

Besiktas 3-1 Sarpsborg 08,

Genk 2-0 Malmoe FF,

Akhisarspor 0-1 FC Krasnodar,

Sevilla 5-1 Standard Liege,

Dynamo Kyiv 2-2 FC Astana,

Rennes 2-1 Jablonec,

PAOK Thessaloniki FC 0-1 Chelsea,

Vidi FC 0-2 BATE Borisov.