Prishtina shkatërron Donar Groningenin

Prishtina shkatërron Donar Groningenin

Z Mobile Prishtina e ka fituar ndeshjen e parë të fazës kualifikuese të Ligës së Kampionëve kundër Donar Groningen.

Bardhekaltërit ishin më të mirë gjatë gjithë kohës dhe në fund fituan me rezultat të pastër 84:64, përcjellë “Lajmi.net”.

Prishtinasit e mbyllën në epërsi edhe pjesën e parë, 46:33, gjë që dëshmon se ata nuk e vunë në asnjë moment në diskutim fitoren sonte.

Atmosfera në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet ishte fantastike. Sigurisht, Plisat brohoritën pa u ndalur për ekipin e zemrës.