Arrest me burg për tre të arrestuarit e heroinës së Hasit

Arrest me burg për tre të arrestuarit e heroinës së Hasit

Gjykata për Krime të Rënda në Shqipëri ka lënë në burg tre nga 5 të arrestuarit për laboratorin e heroinës në Has. Paraditen e së enjtes është lënë në burg  Xhavit Shuti, Vehbi Barushi dhe Flamur Çela, ndërsa për 76-vjeçarin Mustafa Shuti dhe nusen e djalit të tij Anila Shuti gjykata ke vendosur masën “arrest shtëpie”.

Të arrestuarit dolën për rivlerësim mase sigurie përballë krimeve të rënda, pasi dosja është transferuar nga Kukësi në kryeqytet  dhe i është bashkuar dosjes “Vol vo 4” ku janë arrestuar 34 persona, raporton Tvklan.