Fillon takimi Thaçi - Mogherini

Fillon takimi Thaçi - Mogherini

Sapo ka filluar takimi në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini.

Mogherini pritet të takohet edhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.