Në Shqipëri Moti me vranësira mesatare

Në Shqipëri Moti me vranësira mesatare

Moti për të hënën parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, prej orëve të para të mëngjesit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në zonën e Qendrës dhe atë të Veriut deri në orët e pasdites.

Parashikohen reshje lokale edhe në formën e shtrëngatave. Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Juglindje dhe shpejtësi 1-15 m/sek dhe intensifikim deri në 20 m/s dhe me rrahje prej orëve të mbrëmjes. Valëzimi në dete forca 0-2 me lartësi vale 0.4-1.2 metër. /Telegrafi/

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 3/14 re shi
Kukës -1/7 re shi
Lezhë 3/16 re shi
Dibër -1/5 re shi
Durrës 4/17 re shi
Tiranë 4/16 re shi
Elbasan 2/14 re shi
Berat 1/16 re
Vlorë 4/15 re
Korcë -2/5 re
Gjirokastër 0/14 re
Sarandë 3/16 re.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare