Ahmeti tregon për gjendjen e rrugëve në Prishtinë

Ahmeti tregon për gjendjen e rrugëve në Prishtinë

Reshjet e dendura të borës kanë bërë që kompanitë e pastrimit të rrugëve të moblizohen për gjendje eventuale emergjente.

 
Njësoj ka ndodhur edhe në Prishtinë.

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se të gjitha kompanitë e kontraktuara për zhbllokimin e rrugëve kanë qenë tërë natën në terren dhe se vazhdojnë ende të punojnë në kapacitete të plota, shkruan lajmi.net.

Ai u ka bërë apel të gjithë qytetarëve për qarkullim të kufizuar dhe përshtatje të shpejtësisë.

 Ky është postimi i Ahmetit në Facebook:

Të gjitha kompanitë e kontraktuara kanë qenë tërë natën në terren dhe vazhdojnë të punojnë me kapacite të plota. Të rreshurat pritet të vazhdojnë prandaj lusim për qarkullim te kufizuar dhe përshtatje të shpejtësisë. Me prioritet janë arteriet kryesore dhe vendbanimet e bllokuara. Per cdo emergjencë lajmërohuni në Qendren e Thirrjeve 038 245 666 dhe 038 245 777