Gjakovë: Arrestohen dy persona për paratë e falsifikuara

Gjakovë: Arrestohen dy persona për paratë e falsifikuara

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar në fshatin Bishtazhin të Gjakovës, pasi gjatë kontrollit të veturës së tyre kanë gjetur dhe konfiskuar një kartëmonedhë prej 100 eurosh, e cila dyshohet se është e falsifikuar.

Pas intervistimit, të dyshuarit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.