Arsenal – Suarez, gjithçka afër zyrtarizimit

Arsenal – Suarez, gjithçka afër zyrtarizimit

Arsenal është më afër se kurrë që ta transferojë yllin e Barcelonës.

Denis Surez ka marrë dritën e gjelbër për largim edhe nga presidenti i skuadrës së Barcelonës.

Arsenal janë skuadra që me ngulm po kërkojnë shërbimet e mesfushorit të “blaugranëve”.

“Goal” mëson se Arsenal mund ta zyrtarizojë transferimin e Suarez në ditet e ardhshme, transmeton lajmi.net.

I riu që një kohë të gjatë flitet se mund të kalojë në “Emirates” dhe kjo duket se do të ndodh. Ai do të kalojë aty në formë huazimi.

Besohet se një rol të madh në këto bisedime luajti edhe Unai Emery pasi kishte folur vet me mesfushorin.