Juventusi e do edhe Iscon

Juventusi e do edhe Iscon

Mediumi i njohur Sky Sport Italia pretendon se Juventusi do të fokusohet në Iscon pas marrëveshjes me Aaron Ramsey, ndërsa kapiteni Sergio Ramos e pranon se mesfushori është në një situatë ‘të komplikuar’ te Real Madridi.

Gazetari i njohur italian Gianluca Di Marzio është në linjë me Sky-in se ardhja e Ramsey nga Arsenali do të bëhet zyrtare pas Superkupës së Italisë javën e ardhshme.

Për më tepër, Juventusi nuk do të ndalet këtu dhe po “tundohet gjithnjë” nga mundësia e transferimit të Iscos këtë verë.

Di Marzio shpjegon se Bianconerët kanë pasur interesim për spanjollin ‘për të paktën pesë vjet’ dhe e kanë informuar kampin e tij të enjten që ende janë pas tij.

Isco ndihmoi Mbretërit të fitojë tre Ligat e Kampionëve të njëpasnjëshme nën drejtimin e Zinedine Zidane, por ka filluar vetëm pesë herë në La Liga këtë sezon dhe kjo situatë nuk po i pëlqen aspak.

“Është një situatë e komplikuar për të”, ka thënë Ramos pas fitores së Los Blancos 3-0 në Copa del Rey ndaj Leganes.