Makarona flutur me salsiçe dhe djathë bebeje

Makarona flutur me salsiçe dhe djathë bebeje

Përbërësit

1 pako makarona (flutur)

50 gr gjalpë

4 gjethe sherebelë

2 karotë (të prerë imët)

salsiçe 

4 djathë (bebeje)

kripë

Përgatitja

1.Vendosni për të zierë në mënyrën e zakonshme makaronat flutur. Ndërkohë në një tigan skuqni gjalpin me gjethet e sherebelës.

2.Shtoni karotat dhe 4 salsiçe të prera në pjesë të vogla. Shtoni djathin. Më pas shtoni makaronat flutur.

3.I trazoni mirë dhe i shërbeni të ngrohta. Sipër i grini djathë kaçkavall.