Johannes Hahn nesër në Kosovë, takon Ramush Haradinajn

Johannes Hahn nesër në Kosovë, takon Ramush Haradinajn

Komisioneri Europian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn nesër qëndron në Kosovë.

Në kuadër të kësaj vizite, Johannes Hahn do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kjo vizitë e komisionerit Hahn po ndodhë në kohën kur kërkesat për tërheqjen e vendimit të taksës ndaj Serbisë, janë duke u shtuar.