Moti sot në Maqedoni, me diell dhe vranësira lokale

Moti sot në Maqedoni, me diell dhe vranësira lokale

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira lokale, ndërsa në disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -12 deri -3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 1 deri 8 gradë ceclius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut dhe borës, sidomos në pjesën perëndimore të vendit. Reshje më të mëdha priten nga dita e martë.