Ëmbëlsirë prej çokollate me vetëm tre përbërës

Ëmbëlsirë prej çokollate me vetëm tre përbërës

Kjo tortë me çokollatë që shkrihet në gojë është e përgatitur me vetëm disa përbërës dhe në një mënyrë shumë të lehtë.

Është e vështirë t’i rezistosh shikimit dhe shijes së lëngshme dhe do ta provosh menjëherë, dhe do të kërkosh dhe do të provosh.

Përbërësit e nevojshëm:

Krem çokollatë me lajthi

400 gram biskota me çokollatë

125 gram kos të trashë ose salcë kosi

Mënyra e përgatitjes:

Merni biskotat dhe shtoni kosin ose salcë kosi. Kombinoje përzierjen dhe formoni një brumë të rrumbullakët dhe gjysmën e brumit të mbetur largojeni anash.

Me gjysmën tjetër formoni një tjetër brumë të rrumbullakët në të cilën ju do të hidhni sipër kremin dhe mbuloni me brumë tjetër.

Dekoroni me shumë kakao dhe përbërës tjerë sipas dëshirës dhe lini në frigorifer për 60 minuta.