Moti sot në Maqedoni, me diell dhe vranësira

Moti sot në Maqedoni, me diell dhe vranësira

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -7 deri -2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 0 deri 6 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me reshje të shiut dhe të borës në vendet më të larta malore.